Rozcestnik • Sporty >> Kanoistika

Kanoistika

Oddíl kanoistiky sídlí v loděnici Na Ostrově v Berouně. V současné době máme 16 členů. Scházíme se pravidelně každou středu, ale v odpoledních hodinách lze v loděnici najít některé členy téměř každý den. V oddíle se věnujeme jízdě na divoké vodě, především na kajacích, ale také vodní turistice. Za divokou vodou vyrážíme zvláště v jarních měsících. Pravidelně na Otavu, ale také na Teplou Vltavu, Divokou Orlici, Jizeru apod. Využíváme též akce jako je Český pohár vodáků, pro které se vypouští voda z přehrad. Za divočejší vodou jezdíme také do zahraničí. Např. na pyrenejské řeky do Francie a Španělska, na Korsiku, do Rakouska a na Slovensko. Využíváme také umělé slalomové kanály, zejména v Českém Vrbném. Vodní turistiku provozujeme samozřejmě na Berounce, ale i dalších splavných řekách u nás i na Slovensku. Při větších akcích často spolupracujeme s oddílem TOM Bobr Beroun nebo s turisty z Lemry Nižbor. Členové oddílu se již po mnoho let pravidelně účastní „Vodáckého maratonu“ na Berounce a každoročně míváme jednu i více lodí tzv. „na bedně“ v různých kategoriích. V zimním období vyrážíme na turistické výšlapy, ale i za kulturou nebo do plaveckých bazénů.

Rádi přivítáme nové mladší tváře!
Pro info využijte kontakty uvedené níže.

Předseda oddílu
Josef Hodaň