Rozcestnik • Sporty >> Stolní tenis

Stolní tenis

Oddíl stolního tenisu se skládá ze šesti družstev dospělých a tří mládežnických oddílů. V roce 2010 měl celkem 46 členů , z toho 26 mužů a 20 členů mládeže. I pro rok 2010 jsme si udrželi statut vybraných oddílů mládeže a dospělých v rámci ČOS. Hlavními přispěvateli a sponzory byly Reality Ruider, město Králův Dvůr, ČOS a TJ Sokol Králův Dvůr kterým tímto děkujeme. Bez těchto výrazných finančních prostředků bychom nedosáhli takových významných úspěchů.

Kategorie - popis

„A“ družstvo
tento oddíl skončil celkově na II.příčce EXTRALIGOVÉ soutěže . V první části sezóny 2010/11 jsme skončili na pátém místě a očekává se v nadstavbě útok na finále v EXTRALIZE. Dalším úspěchem tohoto družstva bylo 2.místo v  2010 . Velké úspěchy měli naši členové také v jednotlivcích. Vrcholem byly bronzové medailemistrovství republiky ve čtyřhře a titul Jana Urbánka ve smíšené čtyřhře. Osm našich hráčů A i B družstva se opět zúčastní MČR 2011

„B“ družstvo
splnilo předpoklady a vyhrálo II.ligu. Tím postoupilo do I.ligy. Po první polovině soutěže 2010/11 je na prvním místě I.ligy a velmi pravděpodobně budou bojovat o finále. Všichni hráči tohoto družstva se kvalifikovali na MČR 2011.

Ostatní družstva mužů
se zatím velmi úspěšně pokoušejí napravit neúspěchy z roku 2008. Družstvo „C“ je na prvním místě v divizi a velmi pravděpodobně postoupí do III. ligy. Družstva „E“ a „F“ mají velké problémy udržet soutěže.

Mládež
zúčastňujeme se již pravidelně okresních a krajských turnajů s dobrými výsledky ve všech věkových kategoriích. Okresní přebory jsme vyhráli ve všech věkových kategoriích. Družstvo dorostenců vyhrálo krajské přebory a postoupilo na MČR 2010, kde však nestačilo na družstva středisek vrcholového sportu a obsadilo 6. místo. Někteří dorostenci i žáci se zúčastňují i celorepublikových turnajů v rámci ČAST.

Na nejlepší sportovce ČOS byli nominováni hráči „A“ družstva, v jednotlivcích David Štěpánek a Jan Urbánek za medaile na MČR 2010.

badminton_picture

kopriva_jiri